Polonya’da Yüksek Lisans


Facebook


Instagram


Youtube


Whatsapp


Polonya'da Üniversite - Polonya'da Yüksek Lisans - Ankara Polonya Eğitim Danışmanlığı- Lehçe yeminli tercüman - Polonyaca tercüman - lehçe tercümanlık - lehçe türkçe tercüme - Polonya'da İngilizce Hazırlık Okulu


POLONYA’DA YÜKSEK LİSANS / MASTER EĞİTİMİ NASILDIR ?

Eğitim konusu son yılarda çok popüler ve atağa geçen Polonya, dünyanın birçok ülkesinde, özellikle de Avrupa ülkelerinde geçerli bir diplomaya sahip olmak isteyenler; Polonya’da yüksek lisans ve doktora yapma fırsatına sahiptirler.

Avrupa’nın en genç ve dinamik nüfusuna sahip olan, gün geçtikçe popülerliği artan bir ülke olan Polonya’da yüksek lisans / master için hiçbir sınava girmenize yok! ALES puan şartı aranmadan yüksek lisans programlarını tercih edebilirsiniz.

Polonya’da master eğitimi, 1.5-2 yıl gibi kısa sürede tamamlanabilir. Sadece İngilizce yeterliliğinizi ispat etmeniz gerekir. Bunun için çok para harcamanıza gerek yok, IELTS-TOEFL gibi sınavlardan başarılı olabilmeniz için disiplinli ve doğru kaynaklara çalışmanız yeterli olacaktır. Diğer ve en çok tercih edilen madde ise; başvuracağınız üniversitenin hazırlık kursuna katılarak İngilizce yeterliliğini sağlayabilirsiniz!

Kaliteli, disiplinli, çok uygun eğitim ve yaşam maliyetleriyle sadece Türkiye değil, diğer ülkelerden de talep çok fazla.

Polonya’da geçmişi uzun yıllara dayanan köklü üniversitelerde, birçok akademik başarılara imza atmış, kalitesiyle dünya tarafından tanınmış, büyük özel kuruluşlarla uluslararası projelerde yer almış ve iş ortaklığı yapmış olan üniversitelerde yüksek lisansı kim yapmak istemez ki?

Varşova Üniversitesi, Varşova Teknik üniversitesi, 600 yıllık geçmişiyle Jagiellonian Üniversitesi,Krakow Teknik Üniversitesi gibi dünyaca tanınmış üniversitelerde eğitim, yüksek lisans ya da doktora yapmak sizin elinizde.

Polonya’da Yüksek Lisans Maliyeti Ne Kadar ?

Polonya’da yüksek lisans maliyetine gelindiğinde ise; senelik 2.500 ile 5.000 euro arasında değişmektedir. Bu da demek oluyor ki diğer Avrupa ülkeleriyle karşılaştırıldığında çok hesaplı olduğu ortaya çıkmaktadır. Bunun yanısıra, yüksek lisans için Polonya üniversiteleri çok geniş bir imkan sunmaktadır. Polonya’daki konaklama giderleri, beslenme, ulaşım, sosyal aktiviteler gerek Türkiye gerekse Avrupa ülkeleriyle kıyaslandığında çok ekonomiktir. Polonya’da Yaşam Maliyeti –  Tıklayarak bu maliyetleri görebilirsiniz.

Polonya’nın hızla gelişen açık ekonomisiyle dünyaca ünlü firmalara ev sahipliği yapması nedeniyle, iş ve staj olanakları ile geniş bir yelpazeye sahiptir. Her yıl düzenlenen dünyaca ünlü kuruluşların yer aldığı fuarlarda, Polonya üniversitelerinden mezun veya okuyan öğrenciler firma yetkilileriyle görüşmekte, iş veya staj başvurularında bulunmaktadırlar. Bu da iyi bir referans olacaktır.

Konumu itibariyle dünyanın birçok ülke vatandaşlarının bulunduğu Polonya’da etkileşimi başarılı olan bir ortamda eğitim alacaksınız. Ayrıca sahip olduğunuz Schengen vizesi ile birçok ülkeyi gezebilecek, yeni kültürler ve deneyimler kazanacaksınız.

Polonya’da yüksek lisans sonrası ikamet izni de elde edebilirsiniz. Bu da size eğitimini aldığınız bölümle ilgili iyi bir iş fırsatı yakalamanıza fırsat verebilir.

Her zaman yanınızda olan polonyadanismanim.com ile hedeflerinize ulaşabilirsiniz!

 

Polonya’da Yüksek Lisans