HAKKIMIZDA


Facebook


Instagram


Youtube


Whatsapp

7/24 WhatsApp İletişim: +48 570 884 470


LOGO TRANSPARAN


Biz kimiz?

Polonya Akademi eğitim hayatını şekillendirme misyonunu üstlenerek daha iyi bir eğitimin standartlarını oluşturmak için kurulmuştur.

Uzman kadromuz Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Polonya Dili ve Kültürü bölümü mezunu filologlardan oluşmaktadır. Amacımız Polonya’da eğitim almak ya da kariyer ve kültürel değişim programlarına katılmak isteyen adaylara profesyonel eğitim danışmanlığı hizmeti vermektir.

Kişinin geleceğini belirlemesinde alacağı önemli kararlarda üzerimize düşen sorumlulukla hizmet vereceğimiz kişilerin hedeflerine ve ekonomik durumuna uygun seçenekleri sunmak ve bu süreçte yanlarında olmak temel hedefimizdir.

Türkiye’de bulunan ve alanında uzman Polonya Dili filologlarından oluşan ilk ve tek  akademik danışmanlık şirketi.
Polonya Akademi, Polonya’da bulunan tek Türk menşeli akademik danışmanlık şirketi olarak, tam kapsamlı lokal danışmanlık desteği vermektedir.

NASIL BİR DANIŞMAN?

Sn. M.Emir GENÇ, Ankara ve Varşova merkezli firmamızın 2017 yılından bugüne yönetimini sağlamaktadır.

Mesleği: Lehçe Tercüman, Öğretmen ve Danışman

 • Lehçe Eğitimleri:
  • Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi
  • Varşova Üniversitesi
  • Maria Curie-Skłodowska Üniversitesi
 • Çalıştığı Kurum ve Kuruluşlar:
  • Türk Dil Kurumu / Milli Eğitim Bakanlığı / Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı / Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası – Proje ve Organizasyon Yönetimleri
  • Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği – Ticaret ve Yatırımı Geliştirme Bölümü
  • VFS Global – Vize Başvuru Merkezi
  • Kolin İnşaat A.Ş.
  • Man Türkiye A.Ş.
  • Gano Turizm A.Ş.
  • Çağrı Dil Okulu
  • Sınav Kolejleri – Sınav Uluslararası Ofis Yetkilisi
  • Polonya Akademi – Türkiye Yöneticisi
 • Sivil Toplum Kuruluşları

  • TÜRKPOL-Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği Türkiye Temsilcisi
  • POLANKA- Ankara Polonyalılar Derneği Üyesi
 •  Sahip Olduğu Yetkiler

  • Noter Yeminli Tercümanlık
  • Adli Bilirkişi
Sn. M.Emir Genç, Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ticaret ve Yatırımı Geliştirme Bölümünün 10. Uluslararası Enerji Kongresi  çalışmaları sürecinde
Sn. Kağan Nalbantoğlu ile birlikte ve Dönemin Polonya Büyükelçisi şimdiki Dışişleri Bakan Yardımcısı Sn.Maciej Lang’dan ödül alırken fotoğrafları

Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği-TÜRKPOL inisiyatifiyle, T.C. Varşova Büyükelçisi Tunç Üğdül ve T.C. Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı Polonya’da öğrenim gören öğrencilerimizle bir araya gelmiştir.

   

TÜRKPOL’den Büyük Kuruluş Etkinliği

TÜRKPOL – Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği kuruluş yıldönümünde Avrupa Birliği Türkiye Dostluk Grubunun insiyatifiyle gerçekleşti. Toplantı Avrupa Parlamentosu Türkiye Dostluk Grubu başkanı ve parlamento üyesi Sayın Ryszard Czarnecki, Türkiye Cumhuriyeti Polonya Büyükelçisi Sayın Tunç Üğdül, Avrupa Birliği Daimi Temsilciliği Büyükelçisi Sayın Mehmet Kemal Bozay ve TÜRKPOL derneği başkanı   konuşmacı olarak katıldılar.

Toplantıda sivil toplum kuruluşlarının uluslararası ilişkilere etkileri konusu üzerinde duruldu. Polonya ve Türkiyede bulunan iş ve kültür derneklerinin üstlenmiş olduğu misyonun önemi ve ortak projeler üretmelerinin uzun vadeli getirileri ele alındı. Toplantıda dernekleri temsilen Polonya Türk İş insanları Derneği Başkanı Sayın Sait Büyükbayrak, Ankara Polonyalılar derneği Başkanı Sayın Małgorzata Koloğlu, Alanya Polonyalılar Kültür ve Dostluk Derneği Başkanı Anna Maria Bielecka, TÜRKPOL Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı ve dernek yötetim kurulu üyeleri katıldılar.

Toplantıda ayrıca Polonya Ticaret Ofisi İş geliştirme müdürü Kağan Nalbantoğlu, E. İstanbul Başkonsolosu ve Türkolog Sayın Prof.Danuta Chmielowska ve TÜRKPOL Türkiye Temsilcisi M.Emir Genç yeraldılar.

Polonya Türk Kültür ve Dayanışma Derneği-TÜRKPOL inisiyatifiyle, T.C. Varşova Büyükelçisi Tunç Üğdül ve Polonya’da öğrenim gören öğrencilerden bir grup 9 Kasım 2019 günü Dernek lokalinde bir araya gelmiştir. Toplantıda gençlerin eğitimleri, meslek planlamaları, karşılaştıkları ve karşılaşabilecekleri sorunlar sohbet ortamında ele alınmıştır. Konu odaklı olanlar da dahil bu tür toplantıların sürdürülmesi kararlaştırılmıştır.

12. SHOM Hayır Kermesinde Büyükelçiliğimiz geçen yıllardan da güçlü bir şekilde temsil edilmiştir.🇹🇷Varşova Marriot Otelinde düzenlenen kermeste iki ayrı katta hediyelik eşya, tekstil ve diğer ürünlerimiz ve yiyecek standlarımız Polonya-Türkiye İşadamları Derneği ve Türk şirketlerinin değerli katkılarıyla göz doldurmuştur. Sunuculuğunu Michal Niemiec’in yaptığı Lotaryamızda da THY ve Coral Travel’in Türkiye’ye seyahat ve tatil ödülleri ve BEKO’nun mutfak aletleri büyük ödülleri oluşturmuştur.

Kermesi himaye eden Polonya Cumhurbaşkanının eşi Bayan Agata Kornhauser-Duda her yıl olduğu gibi bu yıl da standlarımızı ziyaret etmiş ve Türk kahvesinin tadına bakmıştır.

Polonya Akademi olarak Polonya Büyükelçiliği’nin düzenlediği Milli Gün ve Askeri Gün Resepsiyonuna katıldık. Günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmayı Dışişleri Bakan Yardımcısı Sn. Yavuz Selim Kıran ve Chargé d’affaires: Sn. Robert Daniel Rokicki yaptı. Uzun yıllara dayanan iki ülkenin dostluğunun baki kalacağı mesajı verildi.

 


Hizmetlerimiz