WROCLAW EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ


Facebook


Instagram


Youtube


Whatsapp

7/24 WhatsApp İletişim: +48 570 884 470


Polonya'da Üniversite - Polonya'da Yüksek Lisans - Ankara Polonya Eğitim Danışmanlığı- Lehçe yeminli tercüman - Polonyaca tercüman - lehçe tercümanlık - lehçe türkçe tercüme - Polonya'da İngilizce Hazırlık Okulu 
Wroclaw Ekonomi Üniversitesi (İngilizce: Wroclaw University of Economic, Lehçe: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), 1947′de kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Köklü bir tecrübe ve geleneğe sahip olan üniversite, Polonya’daki Ekonomi üniversiteleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Faaliyetlerini başarıyla sürdürmeyi ve bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeydeki mevcut konumunu daha da yukarıya taşımayı hedefleyen Üniversite, 150′si profesör olmak üzere toplam 800 kişilik akademik kadroya sahiptir. 18 binin üzerinde öğrencinin eğitim gördüğü üniversitede, bugüne kadar 70 bin kişi mezun olmayı başarmıştır.
Öğrenci Değişim Programları ve Akademik İşbirliği
Üniversitede, Erasmus, Leonardo da Vinci programları kabul görmektedir. Örneğin 2009/2010 Akademik Yılında Erasmus öğrencileri için okuyabilecekleri yüzden fazla program sunulmuştur. Bu kapsamda WUE’nin diğer üniversitelerle 86 Erasmus ve 40 genel işbirliği anlaşması vardır.
Wroclaw Ekonomi Üniversitesinde Eğitim
Dersler tam zamanlı (hafta içi) ve yarı zamanlı (hafta sonu) olmak üzere iki ayrı sistemde verilmektedir.WUE bir kompakt kampüs şeklinde Wroclaw’ın merkezinde konumlanmıştır, Bölgesel Ekonomi ve Turizm kampüsü ise Jelenia Góra’da, ana kampüsten ayrı olarak yer alır.
Üniversitede kablosuz internet yaygındır. WUE Merkez Kütüphanesinde, basılı kitaplar ve süreli yayınlar olmak üzere 400 bin basılı materyal bulunmaktadır. 19 bin elektronik dergi, 21 bin online kitap ve 4 veritabanı öğrencilerin ve akademisyenlerin kullanımına açıktır.
Yabancı Diller Bölümü dört ayrı dilde yaklaşık 75 öğretmene sahiptir.
Spor Bölümü iki aerobik-jimnastik salonu, tırmanma duvarı, halter spor salonu ve yüzme havuzuna sahiptir. Kampüs içerisinde 3 adet kafeterya, 2 adet yurt binası ve bilgisayar laboratuvarları, bulunmaktadır.
WUE, değişim ülkelerden gelen öğrenciler için ücretsiz Lehçe kursları sunmaktadır. Ayrıca okulun sunduğu yaz programıyla öğrenciler; hem pratiğe yönelik eğitim alabilmekte hem de bu dersleri kredi olarak saydırabilmektedirler.
Belçika, Fransa, İrlanda, Almanya ve İngiltere üniversiteleri birlikte organize edilen Executive MBA Programı Lehçe ve İngilizce olarak verilmektedir.